Gmina Brodnica informuje

czwartek, 24 września 2020 r., godz. 10:08  |  Wersja do druku

Właśnie wystartował konkurs organizowany przez PERN S.A. "Moja mała Ojczyzna". Czym dla Ciebie jest mała Ojczyzna – może widokiem z okna, ulubionym miejscem spotkań mieszkańców, charakterystycznym detalem na rynku albo historiami opowiedzianymi przez najbliższych? Do 12 października można przesyłać prace plastyczne, fotografie i filmy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy pokazującej ważne dla autora miejsce – pejzaż lub detal urbanistyczny, przyrodniczy, zabytek. Obraz, zdjęcie lub film powinien podkreślać jego unikalność, walory i urok lub inne elementy. Dodatkowo autor powinien krótko napisać dlaczego przedstawione miejsce jest wyjątkowe i warto je odwiedzić.
Kto może wziąć udział?
Każdy mieszkaniec gminy objętej inwestycją PERN – Budowa II nitki Odcinka Pomorskiego, tj. województwo kujawsko-pomorskie: Rogowo, Rypin, Osiek, Brodnica, Bobrowo, Jabłonowo Pomorskie, Świecie nad Osą, Łasin.
Termin nadsyłania prac: 12 października 2020 r., godz. 12:00.
Regulamin konkursu oraz więcej szczegółów znajdziesz na stronie inwestycji: www.rurociagpomorski.pl

Jak wziąć udział?
Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do konkursu bardzo uważnie przeczytać regulamin https://rurociagpomorski.pl/konkurs/ i wysłać pracę wraz z niezbędnymi załącznikami. Możesz zgłosić swoje prace do obu kategorii lub wybrać ulubioną:

I. Praca plastyczno-techniczna:
  • forma wykonania – technika wykonania dowolna
  • format pracy – A4
  • jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 prace
  • odpowiednio zabezpieczoną przed zniszczeniem pracę należy wysłać z uzupełnioną metryczką i zgodami (dostępne w regulaminie https://rurociagpomorski.pl/konkurs/ ) oraz opisem na dane organizatora:
    PERN S.A.
    Dział Komunikacji
    ul. Wyszogrodzka 133, 09-410 Płock
    z dopiskiem "Moja mała Ojczyzna" – II nitka

II. Praca multimedialna:
1) Zdjęcie. Konkursowe fotografie muszą spełniać następujące wymagania:
  • muszą być wykonane samodzielnie
  • muszą zostać wykonane na terenie gmin wskazanych powyżej
  • nie zezwala się na stosowanie fotomontaży oraz obróbki graficznej mającej wpływ na zmianę charakteru zdjęcia. Dopuszczalna jest standardowa obróbka (poprawa kolorystyki, kontrastu, kadrowanie),technika fotografii jest dowolna
  • fotografie należy nadsyłać w formie cyfrowej, w formacie .jpg, a wielkość jednego pliku powinna być większa niż 1 MB
  • każdy plik musi posiadać podpis zawierający nazwisko i imię autora oraz tytuł zdjęcia
  • jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia
  • zdjęcia należy przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs©rurociagpomorski.pl wraz z załącznikami (metryczka, zgody – dostępne w regulaminie konkursu https://rurociagpomorski.pl/konkurs/ )

2) Film. Konkursowy film musi spełniać następujące wymagania:
  • musi być wykonany samodzielnie
  • musi dotyczyć terenów gmin wskazanych powyżej
  • może być wykonany dowolnym urządzeniem (kamera, aparat, smartfon, tablet, inne)
  • powinien trwać ok. 60-90 sek
  • dopuszczalny format filmu to MP4, AVI, MOV lub inny umożliwiający odtworzenie z komputera PC z systemem Microsoft Windows 10, uwzględniając współczesne standardy kodowania materiałów wideo
  • jedna osoba może zgłosić 1 film
  • film powinien być osadzony na YouTube lub Facebook i przesłany w formie linku na adres konkurs©rurociagpomorski.pl wraz z załącznikami (metryczka, zgody – dostępne w regulaminie konkursu https://rurociagpomorski.pl/konkurs/ ). Link musi być aktywny do czasu zakończenia konkursu

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica