BDK w Brodnicy zaprasza

środa, 16 września 2020 r., godz. 10:32  |  Wersja do druku

2 i 3 października zapraszamy do Brodnickiego Domu Kultury na wydarzenie pod nazwą “FEET OF YOUR OUTFIT”, czyli tożsamość ubioru. Projekt ma na celu przede wszystkim wzbudzić w nas refleksję, głównie na temat tego, w co się ubieramy oraz skąd te ubrania pochodzą, ale również wykazać wartość dodaną jaka istnieje w ubraniach z drugiej ręki. Kupowanie ubrań w sklepach typu second hand jest często pejoratywnie kojarzone, właśnie z tego względu, że ktoś te stroje już kiedyś nosił.

W BDK chcą pokazać, że właśnie to, że ubrania były wcześniej użytkowane, stanowi ich wartość. Kupujemy wyjątkową odzież z własną tożsamością i nadajemy im nową. 2 października, przy okazji wystawy "Feet of your outfit" odkryta zostanie historia ubrań z lumpeksu.

3 października zapraszamy do BDK na bezpłatne warsztaty z przerabiania ubrań.
Masz ulubione ubranie które nie nadaje się już do noszenia? Zapisz się na warsztaty kreatywnego przerabiania ubrań. Przynieś swoje spodnie, bluzki, płaszcze, które chcesz zwęzić, poszerzyć, skrócić, poprawić lub uszyć z nich coś zupełnie innego (torbę, worek, kosmetyczkę, pokrowce na poduszki itp.) Warsztaty będą prowadzone przez kilka osób równocześnie, przy różnych stanowiskach. Każdy uczestnik będzie mógł odwiedzić każde stanowisko.

Planowane stanowiska:
- haft,
- malowanie na ubraniach,
- ozdabianie ubrań,
- sprayowanie ubrań.
Wydarzenie poprowadzi Ludmiła Malinowska – dyplomowana stylistka i kreator wizerunku, wraz z członkami Fundacji Lokalni Bohaterowie. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod tel 56 49 821 42. Prosimy pamiętać o obowiązku zakrywania twarzy podczas zwiedzania wystawy i warsztatów.

Źródło: Adam Kalisz Urząd Miejski w Brodnicy