Zaloguj się | Rejestracja

Paczkomat Urząd 24 - nowa forma obsługi klientów

środa, 29 lipca 2020 r., godz. 11:31  |  Wersja do druku

Paczkomat Urząd 24 to rozwiązanie, które umożliwia mieszkańcom realizację sprawy bez wizyty w urzędzie. Urządzenie zostało zainstalowane 23 lipca przed Starostwem Powiatowym w Brodnicy i jest jedną z 11 placówek samorządowych w Polsce i jedyną w regionie, które wdrażają nowy sposób obsługi klientów.W środę 29 lipca oficjalnie zainaugurowana została obsługa klientów w Starostwie Powiatowym w Brodnicy za pośrednictwem Paczkomatu Urząd24.

- Trudności lokalowe starostwa, zwłaszcza wydziału komunikacji i transportu, wyłączenie z powodu RODO dwóch stanowisk obsługi, zwiększone kolejki wynikające ze zmiany przepisów, a wreszcie pandemia, spowodowały, że trzeba było wyjść z impasu – mówi starosta brodniki Piotr Boiński. – W trakcie przymusowej izolacji większa część obsługi odbywała się bez kontaktu bezpośredniego z klientem. Postanowiliśmy ten trend wykorzystać, aby przyczynić się do zmniejszenia kolejek w wydziale, ale także ważnego w dobie pandemii ograniczenia kontaktu klienta z urzędnikiem tam, gdzie to jest możliwe. Zamiast stać w kolejce, klienci urzędu będą mogli nawet po godzinach odebrać to, co zostało dla nich przygotowane. Jeżeli system spełni pokładane w nim nadzieje, rozważymy rozszerzenie jego zastosowania do spraw realizowanych przez inne wydziały.

Pierwszemu klientowi - Tomaszowi Górzyńskiemu z powiatu brodnickiego - odbierającemu tablice oraz dowód rejestracyjny po oficjalnej inauguracji nowego sposobu obsługi pogratulował osobiście starosta Piotr Boiński, wręczając zastaw pamiątek promujących Powiat Brodnicki.

Jak poinformowała Monika Karpińska, zastępca naczelnika Wydziału Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Brodnicy, w pierwszym rzędzie za pośrednictwem nowego urządzenia realizowane będą sprawy związane z rejestracją pojazdów. Można będzie na przykład odebrać dowód rejestracyjny, wtórniki dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, tablice rejestracyjne. W ten sposób będzie można również wymienić dowód rejestracyjny, jeśli zajdzie taka konieczność, a także zawiadomić o zbyciu/nabyciu pojazdu. W przyszłości będzie można załatwić również odbiór prawa jazdy oraz otrzymać profil kandydata na kierowcę czy wpis kwalifikacji zawodowej.

Urządzenie jest tak skonfigurowane, że składając wniosek w załatwianej przez siebie sprawie, należy zapytać urzędnika, czy możliwe jest odebranie dokumentów z paczkomatu. InPost poinformuje przez sms na podany numer telefonu oraz adres e-mail, gdy dokumenty będą czekać na odbiór skrzynce maszyny. W wiadomości będzie widoczny kod potrzebny do jej otworzenia oraz maksymalny termin odbioru dokumentów z maszyny. Na odbiór przesyłek z brodnickiego starostwa klienci będą mieli 48 godzin.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama