Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., godz. 08:42  |  Wersja do druku

Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony piątek, 7 czerwca nad jeziorem Górzno. 29-letni mężczyzna wskoczył do wody i nie wypłynął. Akcja poszukiwawcza trwała kilkanaście godzin.Do tragedii doszło w miniony piątek, 7 czerwca. Kilka minut po godz. 23:00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło nad jeziorem Górznieńskim. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że prawdopodobnie 4 mężczyzn wypłynęło łódką na jezioro. Dwóch z nich wskoczyło do wody popływać, jeden z nich dopłynął do łódki, drugi już nie. Od tamtej pory trwały poszukiwania zaginionego 29-latka. W poszukiwaniach oprócz policjantów i przewodników z psami tropiącymi, wzięli udział strażacy z Górzna, Brodnicy, Torunia i Bydgoszczy ze specjalistycznym sprzętem oraz płetwonurkowie. W sobotę, 8 czerwca około godz. 14:10 strażacy wyciągnęli ciało mężczyzny na brzeg. Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tej tragedii.

Policjanci przypominają!
Korzystaj z kąpieli tylko w miejscach wyznaczonych. Lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników każdorazowo należy sprawdzić głębokość i strukturę dna. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska na którym przebywasz, a także stosuj się do uwag i zaleceń ratownika. Nie pływaj w czasie złej lub niepewnej pogody np. burzy, mgły, gdy wieje silny wiatr. Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody należy się schłodzić – pozwoli to na unikniecie wstrząsu termicznego. Nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów. Pływaj w miejscach dobrze Ci znanych, nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Nie baw się w przytapianie innych osób korzystających z kąpieli, spychanie do wody z pomostów, z materacy. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu.
Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby, które są w pobliżu. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to powiadom inne osoby. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, zapewnij sobie asekurację. Warto zaopatrzyć się w bojkę, dzięki której będziesz widoczny, a także gdy opadniesz z sił, pomoże utrzymać się na wodzie.


reklama

Źródło: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Poszukiwania nad jeziorem Górzno/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama