Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

sobota, 08 czerwca 2019 r., godz. 16:08  |  Wersja do druku

W Niewierzu odbył się sportowo-rekreacyjny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W sobotę, 8 czerwca przy świetlicy wiejskiej przygotowano wiele atrakcji, aby dzieciaki tego dnia były najważniejsze. Były gry i konkursy, zabawy sportowe, grill i możliwość przejażdżki super maszynami.Celem spotkania była wspólna zabawa i ruch na świeżym powietrzu, a także możliwość spędzenia czasu całymi rodzinami.

Wiesława Martewicz - animator spotkania, witając przybyłych powiedziała: - Witam serdecznie wszystkie dzieci, na naszym piątym spotkaniu festynowym. Witam też pana wójta w sposób szczególny, bo pan wójt jest nowy i w tym roku jest z nami po raz pierwszy, więc dobrze by było, gdyby odniósł pozytywne wrażenie. Ten dzisiejszy festyn jest przede wszystkim dla dzieci i choć jest trochę przesunięty w czasie, jest jeszcze w oktawie. Witam rodziców dzieci, witam mieszkańców i gospodarzy tego miejsca. Chodzi nam o to, żeby pobawić się wspólnie, oderwać od komputera, żeby się zaktywizować i zintegrować w środowisku.

Wójt Adam Zalewski powitał przybyłych słowami: - Witam przede wszystkim was dzieci, bo to święto jest dla was, cieszę się i bardzo dziękuję, że przybyłyście. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować sołtysowi panu Czesławowi Jakubowskiemu, za przygotowanie tej imprezy, jak również wszystkim paniom, które wzięły udział w przygotowaniach. Dziękuję przybyłym i uroczyście otwieram V Festyn Rodzinny w Niewierzu.

Sołtys Niewierza Czesław Jakubowski powiedział: - Po raz piąty zaplanowaliśmy dla dzieci, z okazji Dnia Dziecka, różne gry i zabawy, przygotowaliśmy też poczęstunek. Będzie grill, lody, napoje chłodzące i słodycze. Robimy mały konkurs gry w tenisa stołowego, będą oczywiście nagrody i wszyscy planujemy bawić się dobrze.

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski zapytany o cel takich imprez powiedział: - Takie spotkania służą przede wszystkim integracji lokalnej społeczności. Niewierz nie jest zbyt dużą miejscowością, ale staramy się, żeby jej mieszkańcy mieli okazję spotkania się, wymienienia doświadczeń, żeby dzieci miały okazję pobawić się i robić to, co chcą. Sobotnie popołudnia to przede wszystkim czas dla rodzin, możliwość wyjścia z domu, spotkania się w miłym gronie, wspólnych, rozmów. To już kolejny raz, gdy takie spotkanie jest organizowane, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niewierzu organizują też różne inne imprezy, nie tylko Dzień Dziecka. Takie spotkania są niezwykle ważne dla lokalnych społeczności.

Dodatkową atrakcją festynu okazał się przyjazd motocyklistów na potężnych maszynach, którzy wozili dzieci po terenie wokół świetlicy. Opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka Jolanta Zembrzycka.

Środki na organizację imprezy w Niewierzu pochodziły z budżetu Gminy Brodnica - z Funduszu Sołeckiego.


reklama

Dzień Dziecka w Niewierzu:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama