Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

piątek, 07 czerwca 2019 r., godz. 08:32  |  Wersja do druku

3 czerwca w Szkole Podstawowej w Gortatowie odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny "O PIÓRO WÓJTA GMINY BRODNICA". W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół z Cieląt, Gortatowa, Gorczenicy i Szabdy, których organem prowadzącym jest Gmina Brodnica.Szkoły wytypowały po trzech uczniów z każdej grupy wiekowej. W skład komisji konkursowej weszły:
  • Mariola Kolasińska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej
  • Joanna Bonawenturska – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczuce
  • Małgorzata Zarembska – emerytowany kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczuce

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Maryla Wolentarska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Gortatowie.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas drugich
I miejsce – Zofia Brzezińska Szkoła Podstawowa w Gortatowie – Szkoła Filialna w Cielętach
II miejsce – Mikołaj Drumiński Szkoła Podstawowa w Gortatowie – Szkoła Filialna w Cielętach
III miejsce Jakub Kułakowski Szkoła Podstawowa w Gortatowie – Szkoła Filialna w Cielętach

W kategorii klas trzecich
I miejsce Miłosz Drzymalski Szkoła Podstawowa w Gortatowie
II miejsce Martyna Garlej Szkoła Podstawowa w Szabdzie
III miejsce Dominik Wiadro Szkoła Podstawowa w Gortatowie

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski wręczył wszystkim uczestnikom konkursu nagrody w postaci piór, książek i dyplomów w asyście dyrektora Szkoły Podstawowej w Gortatowie Zenona Matuszewskiego i wicedyrektor Krystyny Smętek. Pamiątkowe dyplomy i słowniki otrzymali także wszyscy przedstawiciele szkół uczestniczących w konkursie. Fundatorem nagród w imieniu Gminy Brodnica był wójt gminy Brodnica Adam Zalewski. Miłym akcentem był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Gminny Konkurs Ortograficzny/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama