Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Zbiczno

czwartek, 06 czerwca 2019 r., godz. 13:15  |  Wersja do druku

Ponad półtora kilometra drogi powiatowej nr 1825C na odcinku Sosno-Zbiczno, przy której powstanie również ścieżka pieszo-rowerowa, zostanie niebawem rozbudowane, podpisano już bowiem umowę z wykonawcą Przedsiębiorstwem Drogowo-Budowlanym w Brodnicy Sp. z o.o. Podczas trwania przebudowy droga nie zostanie zamknięta, jednak ruch będzie odbywał się z utrudnieniami, za co Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy przeprasza użytkowników.Rozbudową drogi na odcinku ok. 1,65 km - od - zajmie się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane w Brodnicy Sp. z o.o. Ze strony wykonawcy umowę podpisał dyrektor PDB Andrzej Wałdowski, ze strony powiatu podpis złożył Czesław Głowacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Brodnicy, w obecności wicestarosty Stanisława Kosakowskiego, skarbnika powiatu Marzanny Fettke i wójta gminy Zbiczno Magdaleny Golubskiej.

Zakres robót obejmuje:budowę kanalizacji deszczowej na dwóch odcinkach - o dł. 332 m i 193 m, poszerzenie jezdni drogi powiatowej z pięciu do sześciu metrów wraz z ułożeniem nowej nawierzchni na całej szerokości jezdni, a także przebudowę poboczy o szerokości jednego metra na umocnione kruszywem łamanym. Na długości 1614 metrów, po lewej stronie drogi, jadąc od Sosna, zbudowana zostanie również ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości trzech metrów z betonowej kostki (bezfazowej) o grubości ośmiu centymetrów.

Na wspomnianym odcinku przebudowane zostaną zjazdy do działek usytuowanych wzdłuż drogi, zbudowane zostaną trzy zatoki autobusowe oraz chodniki o szerokości dwóch metrów wzdłuż zatok autobusowych z dojściem do najbliższych skrzyżowań. Inwestycja obejmuje też budowę oświetlenia hybrydowego w obrębie przejść dla pieszych (4 szt.) solarnymi lampami typu LED oraz oświetlenia drogi i ścieżki pieszo-rowerowej - 41 słupów z lampami typu LED zasilanymi z sieci. Przewidziany umową koszt robót budowlanych wyniesie 6 453 698,29 zł brutto, a ich zakończenie wyznaczone zostało na trzeci kwartał 2019 r.

W związku z inwestycją Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Brodnicy poinformował, że trwają przygotowania do wszczęcia procedury odszkodowawczej za grunty przejmowane przez Powiat Brodnicki w związku z prowadzeniem inwestycji.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama