Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia

poniedziałek, 03 czerwca 2019 r., godz. 11:01  |  Wersja do druku

30 maja w świetlicy wiejskiej w Janowie odbyła się dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obcojęzycznej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Recytujący oceniani byli w trzech kategoriach: język angielski klasy I-III i IV-VI oraz języki obce klasy VII- VIII i gimnazjalne.Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardo wysoki poziom, ale jury musiało wyłonić najlepszych. Okazali się nimi:
  • Blanka Kowalewska (SP w Wielkim Leźnie) I-III język angielski
  • Karol Malinowski (Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2 w Brodnicy) IV-VI język angielski
  • Otylia Wojtarowicz (SP w Świedziebni) klasy VII- VIII i gimnazjalne

Wśród nagrodzonych znalazła się również reprezentantka gospodarzy Zofia Szczutowska – uczennica klasy IV SP w Janowie. Podczas obrad jurorów występowały uczennice Gimnazjum w Świedziebni i Szkoły Podstawowej w Janowie, które zaśpiewały piosenki w językach: rosyjskim, niemieckim, francuskim i angielskim.

Całe przedsięwzięcie jest doskonałą okazją do integracji dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich nauczycieli. Zasługą sponsorów był poczęstunek i nagrody.

Do grona dobroczyńców konkursu należą:[list]Starostwo Powiatowe w Brodnicy, radny powiatu brodnickiego Piotr Burkwicz, Gotec Polska, Przedsiębiorstwo Budowlane KOM-BUD, Przedsiębiorstwo GABAR, Firma MULTI, i wydawnictwo Pearson. Uroczystość oglądali i oklaskiwali goście zaproszeni przez organizatorów: Stanisław Czajkowski naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury i Sportu, wizytator Anna Sawicka oraz radny powiatu brodnickiego Piotr Burkwicz.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim za zainteresowanie i okazaną pomoc, gratulują nagrodzonym i wyróżnionym i zapraszają na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.


reklama

Źródło: SP w Janowie

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej /fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama