Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Dziecka w gminie Brodnica

niedziela, 02 czerwca 2019 r., godz. 15:12  |  Wersja do druku

W gminie Brodnica przygotowano atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Uroczystości odbyły się 1 czerwca w Karbowie, Gortatowie i Gorczenicy, gdzie połączono Dzień Dziecka ze świętem strażaków. Było co oglądać, było się gdzie bawić, a wszystko przy akompaniamencie ciepłego słoneczka.W Gortatowie, Gorczenicy i w Karbowie odbyły się pikniki, w trakcie których całe rodziny mogły świętować ze swoimi pociechami.

Przy świetlicy wiejskiej w Gortatowie odbył się Piknik Rodzinny "Dzień Dziecka - dniem całej rodziny" dla mieszkańców z terenu wsi Dzierżno, Gortatowo i Sobiesierzno. W programie było wiele atrakcji, a wśród nich konkursy, pokazy, animatorzy, dmuchane zjeżdżalnie, pokaz pierwszej pomocy, konkurs wiedzy o gminie Brodnica, pokaz wozu strażackiego i samochodu policyjnego, malowanie twarzy, grill i wiele innych. Zadanie zostało organizowane ze środków funduszu sołeckiego Gminy Brodnica.

Kamila Maciejewska, sołtys wsi Dzierżno powiedziała nam: - Wspólnie z sołtysami Wojciechem Skrzyńskim i Waldemarem Kulwickim, ze środków funduszu sołeckiego zorganizowaliśmy Dzień Dziecka. W programie są między innymi trampoliny, zjeżdżalnie, są panie animatorki, które będa prowadziły animacje dla dzieci. Dostaliśmy od spółki Agno dzika, który będzie pieczony, będą też konkursy, a wśród nich konkurs wiedzy o gminie Brodnica. Nagrody w tym konkursie ufundował Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski. Będzie grill - kiełbaski i karkówka. Nasz dzielnicowy pokaże dzieciakom swoją pracę i samochód policyjny, jest również samochód ciężarowy, który można oglądać, będzie też OSP, która nauczy dzieci pierwszej pomocy. Dziękujemy kochanym mieszkańcom, bo bez nich nie dalibyśmy rady.

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski powiedział: - Dzięki naszym sołtysom mamy tu wspaniałą imprezę, chciałbym im za to podziękować, jak również wszystkim mieszkańcom, którzy wydatnie pomagali. Życzę miłej zabawy.

Pierwszą z atrakcji były piątkowe warsztaty czekoladowe w Karbowie zorganizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Przyjaciół Wsi Karbowo. W specjalnym autobusie dzieci tworzyły własnoręcznie swoje wymarzone tabliczki czekolady, zobaczyły jak powstaje czekolada oraz poznały jej historię, ciekawostki z nią związane, bawiły się formami z czekolady. W sobotę, 1 czerwca na boisku w Karbowie odbył się Piknik Rodzinny, którego organizatorami było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Przyjaciół Wsi Karbowo i Brodnickie Stowarzyszenie Nadzieja. Dzieciom zapewniono wiele atrakcji, były trzy stoiska, na których odbywały się warsztaty plastyczne, malowano twarze, korzystano z dmuchańców, były konkursy i wesoła muzyka. Smakoszom słodkości zapewniono watę cukrową, był też punkt medyczny i występ artystyczny. Obie imprezy otrzymały dofinansowanie z budżetu Gminy Brodnica w ramach środków na współpracę z organizacjami pozarządowymi.

W Gorczenicy Dzień Dziecka został połączony z obchodami Dnia Strażaka. 1 czerwca Zarząd Miejsko Gminny ZOSP RP w Brodnicy, wójt gminy Brodnica, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorczenicy i Ochotnicza Straż Pożarna w Gorczenicy zorganizowali Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z Obchodami Dnia Dziecka. W programie uroczystości była zarówno msza święta w intencji dzieci i strażaków (w kościele w Gorczenicy), ale także biegi strażaka dla dzieci, zawody sportowo-pożarnicze seniorów, pokaz ratownictwa drogowego PSP Brodnica. Po zakończeniu zawodów wręczono nagrody uczestnikom biegów oraz drużynom seniorów OSP. Zwieńczeniem imprezy był wspólny obiad dzieci i młodzieży ze strażakami i zaproszonymi gośćmi.


reklama

Dzień Dziecka w Gortatowie:
Dzień Dziecka w Karbowie:Dzień Dziecka i Dzień Strażaka w Gorczenicy/fot. UG Brodnica:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama