Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Dziecka w Górznie

niedziela, 02 czerwca 2019 r., godz. 12:31  |  Wersja do druku

Dzień Dziecka można spędzić na różne sposoby. W Górznie spędzono go rodzinnie, na łonie przyrody i z wędką. Całe rodziny od samego rana wędkowały na jeziorze Młyńskim, biorąc udział w dopingującej rywalizacji. A było o co walczyć, bo sponsorzy nie zawiedli i nagrody czekały.W słoneczną sobotę, 1 czerwca, nad jeziorem Młyńskim w Górznie, Koło Wędkarskie z Górzna zorganizowało po raz kolejny Dzień Dziecka z Wędką. W zawodach wzięło udział 77 młodych wędkarzy, którzy ochoczo wędkowali wspólnie z opiekunami. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy wiekowe do lat 8, od 8 do 12, i od 12 do 16 lat. Po odprawie wszyscy zawodnicy porozchodzili się na wyznaczone stanowiska i rozpoczęła się wędkarska rywalizacja, która trwała 60 minut.

Po sygnale kończącym połowy, rozpoczęło się na stanowiskach ważenie złowionych ryb, które wróciły do wody. Gdy komisja liczyła punkty, uczestnicy posilali się grochówką, kiełbaskami pieczonymi na ruszcie, watą cukrową, ciasteczkami, lodami i sokami. Oprócz tego każdy z zawodników biorących udział w zawodach otrzymał upominek. Było gwarnie i wesoło, a dorośli dołożyli wszelkich starań, żeby dzieci w tym dniu miały prawdziwe święto. W organizacji imprezy wydatnie pomagali członkowie PZW.

Prezes Koła PZW nr 18 w Górznie Cezary Wąsicki powiedział o zawodach: - Imprezę organizujemy każdego roku w pobliżu Dnia Dziecka, w tym roku mamy wyjątkowo dużą frekwencję, około 150 osób. Sponsorów mamy bardzo hojnych, jest więc dużo nagród rzeczowych. Łowimy na wagę, wszystkie rybki wracają do jeziora.

Burmistrz Miasta i Gminy Tomasz Kinicki poproszony o podsumowanie imprezy powiedział: - Cieszę się, że Dzień Dziecka wypadł w tak piękną pogodę, frekwencja dopisała, zawody są więc udane, połowy zapewne też. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzę, aby spełniły się ich marzenia - te duże i te małe, te trudne i te łatwe do spełnienia. W dzisiejszych czasach trudno jest o sponsorów, tym bardziej gratuluję organizatorom, że im się udało tylu sponsorów zainteresować ofertą. Cieszę się z frekwencji i widzę, że ta impreza, która jest cykliczna, przyciąga coraz więcej osób i to coraz młodszych amatorów wędkowania.

Wyniki zawodów przedstawiały się następująco:

grupa do 8 lat

I miejsce Dominik Lewandowski
II miejsce Dominik Zieliński
III miejsce Daria Ostrowska

grupa 8 - 12 lat

I miejsce Bartłomiej Szamot
II miejsce Piotr Kużniarski
III miejsce Malwina Boros

grupa 12 - 16 lat

I miejsce Maciej Drozdowski
II miejsce Kacper Drozdowski
III miejsce Michał Kruszewski

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Oliwier Kłosiński, który otrzymał rybę - maskotkę. Największą rybę złowiła Malwina Boros, a był to karp o wadze 460 gram. Nagrody wręczał zwycięzcom Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, który obserwował zawody z uśmiechem.

Sponsorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz kinicki, Wójt Gminy Świedziebnia Szymon Zalewski, firma GOTEC, firma Jaxon, Hotel Dworek Wapionka, Ośrodek Edukacyjny WILGA, poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, firma Jotka Jerzy Cieszyński, Stacja Paliw Janko, Nadleśnictwo Skrwilno, ZHU TOMEX, Mar-Dom Domagalscy, sklep Groszek Kiniccy, Cukiernia MIGO Franciszek Rupiński, sklep TOP Market Świedziebnia, sklep PATRON Piotr Burkwicz, Stacja Obsługi Samochodów T-serwice Tomasz Czajkowski, sklep wędkarski Marek Rytka, Koło Gospodyń Wiejskich Miasta i Gminy Górzno, Usługi hydrauliczne Zbigniew Kłosiński, firma BARTEX Marian Stengierski, Pasieka Sylwia i Łukasz Blinkiewicz, Katarzyna i Krzysztof Wasielewscy, Anita i Marek Duczymińscy, Aneta i Stanisław Jasińscy, Agnieszka i Zbigniew Jasińscy, Danuta i Dariusz Czaja, Barbara Czaja, Renata i Łukasz Zielińscy, Jan Trędowicz, Patryk Lubomski, Mirosław Stengert, Dariusz Muzyka, Patryk Jasiński.

Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Górzno.


reklama

Dzień Dziecka w Górznie:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama