Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Dziecka w Brzoziu

niedziela, 02 czerwca 2019 r., godz. 11:09  |  Wersja do druku

W Brzoziu pamiętano o najmłodszych. Ten dzień był dla nich wyjątkowy i niezapomniany. Dzieci z całej gminy wraz z rodzinami mogły bawić się, uczyć, zdobywać nagrody i pałaszować pyszności. Tego dnia odbył się też tradycyjny Bieg Wiosny Brzozie RUN, i tu pole do popisu mieli także dorośli.W Zespole Wodno-Parkowym w Brzoziu odbył sie Dzień Dziecka dla całej gminy. Pogoda była wymarzona, nic więc dziwnego, że wiele rodzin postanowiło sobotę, 1 czerwca spędzić właśnie w Brzoziu. Dla dzieci przygotowano dużo atrakcji, które nie tylko bawiły, ale również uczyły. Konkursy z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, występy, animatorzy, loteria i ciekawa prelekcja na temat życia pszczół, a także mnóstwo słodyczy, którymi tego dnia można było bezkarnie opychać się do woli.

Wójt Danuta Kędziorska, główna "sprawczyni" całego zamieszania, powiedziała: - Pierwszy raz mamy imprezę gminną Dzień Dziecka, w tym roku organizujemy ją ze Szkołą Podstawową w Brzoziu, w następnych latach będą inne szkoły, w Jajkowie, Wielkim Leźnie, żeby każda szkoła mogła włączyć się w organizację. Podstawiliśmy gimbusa, transport na terenie gminy na trasie do Jajkowa i Wielkiego Leźna jest zorganizowany dla wszystkich mieszkańców. Każde dziecko, wspólnie z rodzinami może skorzystać z komunikacji, nie trzeba się martwić, jak dojechać, mamy to wszystko przygotowane.

Zastępca wójta Tomasz Mażutis opowiedział nam: - Pierwszy raz Gmina organizuje Gminny Dzień Dziecka, do tej pory były to imprezy organizowane przez szkołę, we współpracy z Radą Rodziców. W tym roku pierwszy raz Gmina zadziałała jak sztab zbiorczy dla wszystkich instytucji w to zaangażowanych, bo przyłączyła się do tego OSP, Policja, Rada Rodziców, Szkoła Podstawowa w Brzoziu i razem, wspólnymi siłami udało się nam zorganizować całą imprezę. Mamy tu dmuchane zjeżdżalnie, mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców - malowanie twarzy, kąciki artystyczne, bańki mydlane, konkursy sportowe przygotowane przez animatora z Orlika. Jest kiełbasa z grilla, grochówka, kawiarenka ze słodyczami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzoziu. O godzinie 13:00 rusza Bieg Wiosny Brzozie RUN, bieg po zdrowie, który cieszy się dużą popularnością. Impreza potrwa do późnego popołudnia, wszyscy się znakomicie bawią, cieszymy się bardzo, że udało się coś takiego zorganizować. Wszyscy mieszkańcy naszej gminy, również dzięki transportowi, mogą się tu spotkać i uczestniczyć w tym wydarzeniu razem z nami, bo ważne jest to, żebyśmy się wspólnie łączyli i na tym nam najbardziej zależało.

Przewodnicząca Rady Gminy Maria Florkiewicz powiedziała: - W tym roku mieliśmy taki pomysł, żeby Dzień Dziecka połączyć z Biegiem Wiosny. Impreza plenerowa, pogoda nam dopisała, jest rodzinnie i wesoło. Korzystając z okazji, chciałabym wszystkim dzieciom w naszej gminie złożyć serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka, wszystkiego dobrego, zdrowia i spędzenia bezpiecznych, wesołych wakacji, które już niebawem się rozpoczną.

Do życzeń i my się dołączamy, zazdroszcząc, że za naszych czasów samorządy nie przejawiały takich inicjatyw.


reklama

Dzień Dziecka w Brzoziu:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama