Miasto i Gmina Górzno

wtorek, 28 maja 2019 r., godz. 11:51  |  Wersja do druku

W piątek, 24 maja w kościele parafialnym w Górznie odbył się 17 Międzydekanalny Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotyczno-Religijnej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Miesiączkowie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża w Górznie.

W jury zasiedli ks. Wojciech Wierzbicki - proboszcz parafii w Świętem i ks. Sławomir Witkowski - proboszcz parafii w Mszanie, którzy postanowili przyznać nagrody w następujących kategoriach:

Soliści przedszkolni:

• I miejsce Marcinki z parafii św. Marcina w Grążawach

Soliści dorośli:
  • I miejsce Marta Wiadrowska z Lidzbarka

Nagrodę Grand Prix (GP) festiwalu otrzymała Natalia Pawelska w kategorii soliści kl. 1-3 ze SP w Bryńsku.

Każda osoba występująca otrzymała pamiątkowy dyplom i książkę.

Na nasz festiwal przybyło 30 solistów od przedszkola po dorosłych, 4 duety, 3 zespoły do 13 lat, 2 zespoły powyżej 13 lat i 2 schole.

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękuję za zainteresowanych Pieśnią Maryjną i Patriotyczną i zapraszam za rok w maju.

Bardzo dziękuję ks. kanonikowi Stefanowi Maliszewskiemu za pracę na rzecz festiwalu, Gościowi Specjalnemu Panu Wojciechowi Kalinowskiemu, prowadzącej festiwal Pani Angelice Wiechowskiej. Dziękuję LO SPSK
w Górznie, państwu Renacie i Franciszkowi Rupińskim, Piekarni Grążawy, rodzicom ze SP SPSK w Miesiączkowie.

W imieniu organizatorów.
Bożena Zaborna

Tegoroczny festiwal odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gmina Górzno Tomasza Kinickiego, który powiedział: - Wcześniejsza formuła festiwalu była trochę inna, choć związany był zawsze z pieśniami maryjnymi. W ostatnich latach objąłem festiwal patronatem, sponsoruję też część nagród dla uczestników. Jury jest bardzo profesjonalne i potrafi sprawiedliwie ocenić. Ale każdy z uczestników jest zwycięzcą i samo wystąpienie przed publicznością i jurorami jest wielkim przeżyciem.

Gościem specjalnym był Wojciech Kalinowski.

Źródło: Bożena Zaborna

Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotyczno-Religijnej: