Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

środa, 04 września 2019 r., godz. 16:21  |  Wersja do druku

Nawadnianie kropelkowe to duże udogodnienie w pielęgnacji roślin - poza oszczędnością czasu zmniejsza straty wody, a więc koszt utrzymania ogrodu. Jest to bardzo efektywny system nawadniania ogrodu zapewniający równomierne nawodnienie gleby. Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poszerzyło swoją ofertę o systemy nawadniające.

Masz własny ogród, w którym hodujesz rośliny, ale nie masz czasu na regularne podlewanie kwiatów? Linie kroplujące działające punktowo pozwalają na efektywną uprawę zarówno roślin jadalnych, jak i ozdobnych. Warto je instalować przy żywopłotach, rabatach, skalniakach, najcenniejszych egzemplarzach roślin, w warzywniku, a nawet w przydomowym sadzie. To idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób, ponieważ proces podlewania roślin ogrodowych przebiega automatycznie.

Naziemne systemy nawadniania skonstruujesz w dowolnym momencie i nie będziesz potrzebować do tego pomocy specjalistów. Sposób ten jest nieinwazyjny, dlatego zdecyduj się na niego, jeśli masz już zasadzoną roślinność, której nie chcesz uszkodzić, a potrzebujesz szybko zautomatyzować jej podlewanie. Naziemny system nawadniania, choć nie jest ukryty, nie wpłynie negatywnie na wygląd ogrodu.

Linia kroplująca jest wyposażona w kroplowniki, które umiejscawia się tuż przy uprawianych roślinach. Woda spływając stopniowo w głąb gleby jest efektywnie pobierana przez korzenie roślin. Procesem można sterować tak, aby spełnić indywidualne wymagania konkretnych gatunków roślin. Automatyzacja procesu pozwala na planowanie i pracę zgodnie z zaprogramowanymi cyklami. Oszczędność wody w porównaniu z tradycyjnym podlewaniem jest ogromna – linia kroplująca zmniejsza straty wody nawet o 65 proc.

System nawadniania kropelkowego uniezależnia ogród od zmiennej aury czy anomalii pogodowych. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że podczas nawadniania kropelkowego nie dochodzi do moczenia nadziemnych części roślin, dzięki czemu ryzyko poparzenia liści w upalne dni czy wystąpienia chorób grzybowych jest ograniczone. Kropelkowe systemy nawadniania są wysoko wydajne i pozwalają na dostarczenie dużej ilości wody do roślin o większych wymaganiach.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy zaprasza na ulicę Sikorskiego 8, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00, w sobotę od 8:00 - 16:00.

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca: