Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin, Praca, kacper, tomek24, marylka
Autor Odpowiedzi
Pawelek
22 sie 2013 : 06:48

Zarejestrowany #783
Dołączył: 14 kwi 2013 : 09:35
postów: 6
witam wszystkich
gruchnęła z nieba wiadomość, że w Brzoziu zbierane są podpisy do referendum w sprawie odwołania wójta. Wygląda na to, że wreszcie znaleźli się mieszkańcy, którzy chcą decydować o ważnych dla siebie sprawach. Optymizmem napawa fakt, że nie wszyscy chcą siedzieć cichutko, jak myszki. A czym ten wójt tak się naraził?
Powrót do góry
Dorota
25 sie 2013 : 14:15
Zarejestrowany #785
Dołączył: 30 kwi 2013 : 04:50
postów: 8
No, cóż długo by opowiadać. Myślę, że przede wszystkim starym sposobem myślenia. Kiedyś ludzie chcieli, żeby nimi rządzono, nie wnikali w sposoby, obce im były społeczne konsultacje, zajmowali się swoimi sprawami. Teraz jest inaczej, a wójtowi wydaje się chyba, że z nikim nie należy się liczyć. Jego wypowiedź z Czasu Brodnicy, wyraźnie na to wskazuje. Ale to nie te czasy. Teraz ludzie chcą wiedzieć więcej, chcą mieć wpływ na wszystko. Prawdą jest, że pensje wójta ustala Rada Gminy. To wójt mówi wyraźnie. Ale, jeżeli w radzie Gminy zasiada jego komitet wyborczy, to wystarczy, że szepnie "chcę więcej" i Rada uchwali podwyżkę. Nie przypuszczam, żeby to Rada chciała wysokich podatków od środków transportu, czy od nieruchomości. Może więc presja wójta ma znaczenie. Zrobił też dużo dobrego dla gminy, tego nie można mu ująć, ale chyba czas już na emeryturę. Do zarządzania potrzebni są ludzie młodsi, energiczniejsi, z jakąś wizją, dbający o ludzi, a nie pazerni. To wstyd, by ten wójt zarabiał najwięcej w powiecie. On sam powinien wstydzić się tego i nie brać od zadłużonej gminy, nawet jak mu chcą dać. A trzymanie wszystkiego w tajemnicy, brak informacji dla społeczeństwa, o czymś świadczą. Strona internetowa Urzędu była żenująca do momentu, aż wójt się dowiedział o referendum. Wtedy nagle "ruszyła lawina" artykułów, jaki to on dobry dla gminy i co zrobił. Do tej pory miał wszystkich w... nosie.
Powrót do góry
KIKS
25 sie 2013 : 19:53
Zarejestrowany #772
Dołączył: 13 lut 2013 : 14:23
postów: 9
Czyli w Brzoziu się da.
Powrót do góry
Dorota
02 wrz 2013 : 12:23
Zarejestrowany #785
Dołączył: 30 kwi 2013 : 04:50
postów: 8
No cóż, myślę, że wszędzie się da, trzeba trochę pracy i dobrej woli. Ale drogi KIKSIE, czyżbym w Twoim głosie czuła żal? Jesteś zapewne z J.P., sądząc po zamieszczonych materiałach. Czy u Was jest coś nie tak? Zawsze jest jakaś możliwość działania. Na razie, bowiem prezydent Komorowski podpisał właśnie projekt ustawy zmieniający kryteria liczenia głosów podczas referendum. Według niego referendum byłoby ważne, gdyby frekwencja była co najmniej taka, jak w dniu wyborów. Teraz zajął się tym Sejm. O ile wiem, w tej chwili frekwencja musi być nie mniej niż 3/5 liczby osób biorących udział w wyborze odwołanego wójta. Pozdrawiam
Powrót do góry
KIKS
03 wrz 2013 : 20:28
Zarejestrowany #772
Dołączył: 13 lut 2013 : 14:23
postów: 9
A droga Doroto w Jabłonowie jest różnie (oczywiście moim okiem) Wielki minus dla mieszkańców to taki że bib ma porażająco niską ilość wyświetleń. Kiedyś często byłem nad jeziorem w Nowej Wsi zlikwidowano pomost, nowego brak? Postawiono lokomotywę w parku stoi prawie rok .... Jest również wieża ciśnień z dziurawym dachem o której UMiG doskonale wie. Ogrodzono przejście i się nadrabia kilkadziesiąt metrów dalej rano na peron bo dworzec zamknięty. Takie tam zwykłe sprawy.
LOKOMOTYWA

WIEŻA
Powrót do góry
Dorota
05 wrz 2013 : 07:32
Zarejestrowany #785
Dołączył: 30 kwi 2013 : 04:50
postów: 8
Nie bardzo zrozumiałam, o co chodzi z tą lokomotywą. Jest piękna, ale o co chodzi z tym parkiem - nie jestem w temacie. Jeżeli chodzi o bip, to nie tylko u was. Ludziom generalnie brak świadomości, nie czytają, dają robić ze sobą wszystko, a potem nagle budzą się z ręką "w nocniku", jak w Brzoziu. Duża ilość uważa też cały czas internet za twór wymyślony i wątpliwy. I tu błąd straszliwy. No, ale jak ludzi zachęcić, by byli na bieżąco, by kontrolowali i obserwowali, co się dzieje. Bo przecież obserwacja i kontrola jest w ich własnym interesie. Kiedy to zrozumieją?
Powrót do góry
KIKS
05 wrz 2013 : 16:27
Zarejestrowany #772
Dołączył: 13 lut 2013 : 14:23
postów: 9
Coś drgnęło z obietnicami: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130904/INNEMIASTA02/130909753
Powrót do góry
Basia
20 lis 2013 : 17:13

Zarejestrowany #775
Dołączył: 06 mar 2013 : 12:55
postów: 5
No i mleko się wylało. Ale z tym referendum w Brzoziu, to wcale nie wygląda na zwycięstwo wójta. Zabrakło tylko 170 głosów i byłoby po nim. A myślę, że te 170 to nie poszło zwyczajnie z lenistwa, a nie dlatego, że popierają wójta. I jak z takimi ludźmi zrobić coś dobrego dla nich?
Powrót do góry
Pawelek
21 lis 2013 : 16:50

Zarejestrowany #783
Dołączył: 14 kwi 2013 : 09:35
postów: 6
No tak, taki wynik oznacza że wójt rzeczywiście coś tam narozrabiał. A czy on dla gminy nie jest troche za stary? W tym wieku nie idzie sie z postępem, a słyszałem, że w gminie nawet porządnego internetu nie ma.
Powrót do góry
firefox
06 mar 2014 : 14:33
Gość
Zgadzam się z przedmówcą... Coś tu jest nie tak ;]
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System